Libramentum » Projekty »

Dokončili jsme

Dokončili jsme

Rekultivace zahrady a výstavba pergoly

Rekultivace zahrady a výstavba pergoly

Na přání zákazníka provádíme na jeho pozemku rekultivaci zahrady pro výsev nového trávníku a zároveň budujeme pergolu přesně dle jeho přání. Jedná se o vybudování zahradního traktu k projektu rekonstrukce rodinného domu, který jsme realizovali. Primárně jsme zajišťovali odvoz staré zeminy a návoz nové vrstvy, srovnání a setbu travního osiva. Dále jsme zbudovali základy pro zahradní pergolu a relaxační kout. V zahradě byla rozvedena elektrosíť pro připojení spotřebičů v jejích částech, dále byla rekonstruována původní zeď souseda a následně zbudována pergola se zastrřešením.
více o projektu
Kompletní výměna střešní krytiny rodinného domu

Kompletní výměna střešní krytiny rodinného domu

Na přání zákazníka jsme zrealizovali opravu střechy na rodinném domě v Ústeckém kraji. Původní krytinou začalo do domu zatékat a tak bylo třeba zajistit rychlý zásah. On-line jsme sehnali místní subdodavatel, kteří nám celou akci v krátkém časovém úseku pomohli zrealizovat. Na dálku jsme objednali materiál a výměna původní krytiny mohla začít. Za týden jsme měli novou pokrývku hotovou včetně odvodů dešťové vody. Práci jsme jeli finálně zkontrolovat a neshledali jsme žádné nedostatky. Nebojíme se tak zajistit i vzdálené projekty mimo naše primární působiště.
více o projektu
Rekonstrukce střechy Rodinného domu s výměnou oken

Rekonstrukce střechy Rodinného domu s výměnou oken

Realizace kompletní rekonstrukce střechy a výměna oken na přání klienta v obci blízko Velkých Opatovic u Jevíčka.
více o projektu
Kompletní rekonstrukce Rodinného domu v Prostějově

Kompletní rekonstrukce Rodinného domu v Prostějově

Podíleli jsme se na kontrole a zajištění kompletní rekonstrukce rodinného domu, který klient koupil v původním stavu a jehož cílem byla komplexní rekonstrukce pro následný prodej nebo pronájem. Nemovitost prošla kompletní obnovou, vyjma střešní krytiny. Kompletně byly zrekonstruovány podlahy, omítky, výplně oken, vnitřní omítky, dále pak byly zhotoveny nové příčky, elektro a vodoinstalace, fasáda a také obtížná nová kanalizační přípojka. Naším úkolem bylo zajistit jednotlivé skupiny subdodavatelů služeb a dohlédnout, aby v termínech a požadované kvalitě odvedly své práce. Vše se podařilo a majitel svoji novou nemovitost úspěšně prodal. Rozsah prací: - vodo, topo, elektro - kanalizační přípojka - výměna okenních a dveřních výplní - demoliční práce - odvoz suti a odpadu - oprava obecní cesty - omítky, sádrokartonářské práce - podlahové práce, položení podlah a zateplení - zateplení nemovitosti a finální fasáda - stavební dozor
více o projektu
Oprava střechy rodinného domu

Oprava střechy rodinného domu

Pomocí prověřeného subdodavatele jsme zajišťovali opravu krovu a kompletní výměnu střešní krytiny na rodinném domě. Původní tašková krytina byla komplexně nahrazena novou tvarovanou plechovou krytinou včetně svodů dešťové vody. Výměna střešní krytiny vyžaduje správné načasování a to v souvislosti s povětrnostními podmínkami. Je nutné, aby střecha po odstranění staré krytiny byla co nejdříve po opravě krovu opatřena neprodyšnou fólií a aby v řádech dnů byla instalována krytina. To vše jsme zvládli za týden.
více o projektu
Výstavba kancelářské buňky v hale a výměna oken

Výstavba kancelářské buňky v hale a výměna oken

Na základě přání mladé výrobní firmy jsme zajišťovali výstavbu sociálního zázemí a administrativního zázemí ve výrobní hale. V první etapě jsme vybudovali přízemní buňky, sloužící jako šatny pro zaměstnance, menší jídelna a koupelna s WC. Následně byl dán požadavek na vybudování horního patra slouží jako administrativní zázemí pro mistry a programátory výroby. Součástí výstavby zázemí byly i další dílčí práce. Zajišťovali jsme výměnu oken v části výrobní haly, kdy byla namísto starých netěsných oken, instalována moderní plastová okna s bezpěčnostními výplněmi a osazena reklamou společnosti. Dále jsme zajišťovali ve spolupráci s prověřenými partnery rozvody vzduchu, vody, nové osvětlení a renovaci podlah.
více o projektu
Rekonstrukce Rodinný dům

Rekonstrukce Rodinný dům

Pro soukromého investora jsme zajišťovali rekonstrukci rodinného domu (budova bývalé evangelické školy) v Jihomoravském kraji. Jednalo se o rozsáhlou vnitřní rekonstrukci, kdy bylo nutné udělat kompletní rozvody elektřiny, vody, odpadů, dále omítky, snížení stropů, výměna oken a dveří, vybudování 4 sociálních zařízení a kompletní uvedení stavby do provozu. Za pomocí subdodavatelů a prověřených řemeslníků jsme úspěšně veškeré interiérové práce zvládli v termínu a majitel mohl objekt začít úspěšně pronajímat. Poslední prací která je plánována na jaro 2021 je zateplení, nová fasáda a drobné terénní úpravy. Na tomto projektu se podařilo zužitkovat dlouhodobě nevyužitou stavbu za účelem vytvoření nízkonákladového bydlení pro různé věkové kategorie. Vzniklé bytové jednotky jsou neustále obsazeny nájemníky a majitel investor zvažuje duplikaci v obdobném projektu.
více o projektu
Rodinný dům ( vytvoření 3 bytových jednotek)

Rodinný dům ( vytvoření 3 bytových jednotek)

K nemovitosti jsme nechali zpracovat projektovou dokumentaci na opravu přízemí a výstavbu druhého patra. Objekt jsme rekonstruovali postupnými kroky, neboť ve spodní části bylo třeba zachovat částečný provoz kanceláře a následně i jednoho bytu. Vše tedy bylo odkrokováno na jednotlivé časové etapy. Rekonstrukcí tak prošlo nejdříve přízemí, kde došlo ke komplexní výměně podlah, omítek, elektřiny, topení, až po zhotovení nových koupelen a WC. Po dokončení spodního patra jsme pokračovali výstavbou zadní přístavby a nového horního patra. Součástí byla i demolice zahradních objektů, které překážely vybudování zahradního prostoru. Po vybudování hrubé stavby došlo k zastřešení a zateplení celého objektu, Následně jsme finišovali komplexní zhotovení interiéru horního patra. Po kolaudaci jsme celou nemovitost prohlášením vlastníků rozdělili na 3 bytové jednotky. Vzniklo tak klidné bydlení v nejlepší části rozšířeného centra města Prostějov. Rodinný dům Mánesova nabízí klidné rodinné bydlení s výhledem do parku.
více o projektu